Rubriky
Cestování

Amsterdam – dovolená neřestí

Amsterdam – dovolená pro mladé

Amsterdam – kromě nádherných památek, zajímavé architektury, kanálů, kol, sýrů a vodních mlýnů je to město hříchů, kde je skoro vše povolené. Marihuana, jiné drogy a prostituce. Navzdory tomu patří Holanďané mezí nejslušnější a nejinteligentnější lidi na světě. Předem upozorňuji, že článek není vhodný pro puritány, abstinenty, odpůrce drog a nevázané zábavy.

Amsterdam je určitě jedno z nejlepších míst, které by měli navštívit mladí lidé, kteří si chtějí užívat a kteří milují párty. Marihuanu zde koupíte na mnoha místech, stejně tak i tvrdší drogy. Marihuanu koupíte v Coffee shopech, zatímco tvrdší drogy v takzvaných Smart shopech. Nicméně pokud si chcete zakouřit marihuanu a zároveň si dát pivo, budete to muset udělat jedině venku. V Coffee shopech neseženete alkohol a naopak. Tímto se dost možná eliminuje vznik rvaček a možného překombinování drog, které mnohdy vedou až k předávkování. V Amsterdamu se proto nesetkáte s žádnými potyčkami, ani jinými problémy zaviněnými alkoholem, nebo jinými drogami. Zde je pár informací pro ty z vás, kteří mají zájem o netradiční dovolenou plnou navázané zábavy!

Zákony, které je dobré znát

V coffee shopu můžete nakoupit, pokud vám je více než 18 let a to maximálně 5 g marihuany a u sebe můžete mít maximálně 20 g. Vyvážet za hranice samozřejmě nemůžete nic. Alkohol si můžete koupit již od 16 let, pokud má obsah alkoholu méně než 15%. Ostatní alkohol, stejně jako u nás, od 18 let.

Coffee shopy a marihuana

Coffee shopy jsou asi nenavštěvovanější „shopy“ v Amsterdamu vůbec. Ročně za legální marihuanou přijedou do tohoto krásného města statisíce turistů. V naprosté většině coffee shopů si můžete i zakouřit, ovšem jen pod podmínkou, že si zde koupíte něco k pití, které je celkem drahé, proto doporučuji vyhledat pěkný coffee shop, kde posedíte rádi a budete se zde cítit příjemně. Jinak musíte bohužel na ulici. Marihuanu můžete koupit jak ubalenou, tak neubalenou. Ceny jednotlivých jointů se pohybují přibližně od 3€-10€. Cena se odvíjí od síly a modelu marihuany, ale také od coffe shopu. Čím blíže k centru, tím dražší marihuana bude. Jedny z nejdražších se nachází ulici Red Light District, protože právě sem míří nejvíce turistů užívajících si nevázané zábavy. Kromě jointů zde zakoupíte i marihuanu na gramy nebo hašiš. Zde se ceny pohybují cca od 5€-15€ Jinak zde můžete zakoupit nejrůznější pití, kromě alkoholu a potřeby ke kouření marihuany. Většina Coffee shopů má často plnou kapacitu, proto musíte chvíli čekat, než se uvolní místo, pokud zde chcete posedět. Atmosféra je ovšem nezapomenutelná. A ačkoliv budete sedět mezi lidmi, budeme mít veškeré soukromí. Všichni návštěvníci si totiž všímají jen sebe a na ostatní se téměř ani nepodívají. Nemusíte si proto připadat zvláštně. A pozor na kouření cigaret! Zelenou rostlinu nebo hašiš kouřit můžete, cigarety ale ne! Stejně jako u nás, i v Amsterdamu platí zákaz kouření cigaret v barech a dokonce i v coffee shopech. Mohli byste kvůli tomu mít velký problém jak vy, tak majitel coffee shopu nebo baru. Majiteli coffee shopu může vadit už jen to, že cigarety vyndáte, ačkoliv si chcete tabák jen přibalit do jointu.

Prostituce

Nejznámější ulice Amsterdamu se nazývá Red Light District Street a nachází se kousek od náměstí The Dam. Právě v této ulici se nachází naprostá většina prostě oděných žen nabízejících své služby nejstaršího řemesla. Ceny jsou různé, začínají už na 20 euro a závisí na dané slečně a samozřejmě i službě, ovšem s některými se dá i smlouvat. Slečny stojí zejména v malých místnůstkách nasvícených červenou barvou, které mají velká skleněná okna, abyste si mohli slečnu dostatečně prohlédnout, než se rozhodnete využít jejích služeb. V místnosti mají jen postel, většina má i umyvadlo a pár svých osobních věcí. Místnosti mají samozřejmě i závěsy, abyste si mohli užívat v soukromí. Slečny tu stojí různé. Hezké, ne tak hezké, s velkými prsy i bez, blondýnky, černovlásky – škála je opravdu veliká. Dávejte si ovšem pozor na fotografování, je to pro ně velmi neslušné.

Smart shopy

Jak jsem již zmiňovala, v takzvaných smart shopech můžete zakoupit i trochu tvrdší drogy. Zejména pak halucinogenní houbičky, které mají podobné účinky jako LSD. Dále pak různé kombinace bylin, které můžou mít účinky povzbuzující, nebo utlumující. Seženete zde i něco na tancování nebo třeba i na soustředění k učení. Dávejte ale pozor, pokud s drogami nemáte žádné zkušenosti. Vždy je lepší je vyzkoušet ve více lidech, navíc když alespoň jeden z vás zůstane střízlivý. Na užívání a dávkování se můžete zeptat i obsluhy, která vám určitě ráda poradí. Další z věcí, které zde můžete zakoupit, jsou pomůcky pro kouření a pěstování marihuany, různé ezoterické knihy nebo třeba nevšední hudební nástroje.

Na závěr jeden tip pro vás: pokud se chcete i trochu vzdělat, zajděte (třeba i v opojení marihuany) do vědeckého muzea NEMO, kde se dozajista budete cítit zase jako děti. Plno fyzikálních i chemických jevů, které si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Je zde i laboratoř, kde vám zapůjči bíle pláště a vědecké brýle a vyzkouší s vámi různé chemické pokusy, abyste se mohli cítit jako opravdoví vědci. Budova má pět pater a na jejím vrchu se navíc nachází úžasná vyhlídka na celé město. Vyhraňte si na toto místo dostatek času v řádu několika hodin.

1 komentář u „Amsterdam – dovolená neřestí“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *