Rubriky
Cestování Rady

5 evropských zemí vhodných na levnou dovolenou

Rádi cestujete, ale máte často omezený rozpočet na cestování?

Není potřeba zoufat, tohle je 5 evropských zemí, kde Vás dovolená vyjde „za hubičku“.

1. Ukrajina

Chudá země na východ od České republiky, avšak plná zejména přírodních úkazů. Ukrajina je populární pro horskou turistiku, ale také pro návštěvu oblasti Černobylu, kde došlo v roce 1986 k výbuchu jaderné elektrárny. Restaurace a hotely nabízejí více než příznivé ceny, kdy např. půl litr čepovaného piva pořídíte již za 15,- Kč. 

2. Kosovo

Bývalé srbské území, které turistům nenabídne příliš kulturních památek, ale za to fascinující přírodní úkazy, které navíc nejsou zatíženy turistickým ruchem. Pokud si tak chcete vychutnat ničím nerušenou atmosféru jezer, vodopádů, skal a jeskyň, je pro Vás i Vaši peněženku Kosovo ideální volba.

3. Bosna a Hercegovina

Po Kosovu zůstaneme opět na Balkáně, tentokrát však v přímořském státě, a to Bosně a Hercegovině. Bosna a Hercegovina, stejně jako předchozí státy, nabízí především přírodní úkazy. Kromě toho můžete navštívit i kamenité pláže na jihozápadě země. Milovníci historie si zde také najdou svá místa, jelikož válečných památek a muzeí je na tomto území přehršel.

4. Rumunsko

Stát, který proslul především díky legendě o Drákulovi a jeho stopě v Transylvánii. Oblast, ve které naleznete hrad i tajuplné okolí. Kromě populární Transylvánie můžete v Rumunsku spatřit tradiční kulturu a místa, „kde se zastavil čas“. 

5. Srbsko

Pokud se vrátíme zpět na Balkánský poloostrov, narazíme rovněž na vnitrozemský stát vyvinutý z bývalé Jugoslávie, a to Srbsko. Oblast Srbska Vás pohltí především pohodovým životním stylem, kavárnami a obecně levnými podniky s tradičními pokrmy. Co se kulturních památek týče, je tato země vhodná především pro poznávání pravoslavné kultury, kdy při svých cestách narazíte na každém rohu na pravoslavné kostely a chrámy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *