Proč nebudu volit Miloše Zemana

Je to čistě subjektivní pohled jednoho voliče. Miloš Zeman je bezpochyby inteligentní člověk, obdivuji jeho až encyklopedické znalosti, ale jeho přebujelé ego převážilo a podle mne je to nemocný člověk.

1.Nevyzpytatelnost

Ano, jen d*bil nemění názory, ale jak nazvat člověka, u kterého dochází k názorovým kotrmelcům povážlivě často? Zeman se za roky v politice hodně proměnil, i osobnostně. Řadu svých dnešních názorů by v době, kdy byl leaderem sociální demokracie, prostě neříkal.

Jeden hot a druhý čehý, jinak řečeno Česká republika by měla vystupovat jednotně, místo toho Zeman před Parlamentním shromážděním Rady Evropy označil protiruské sankce za nefunkční a ruskou anexi ukrajinského Krymu za „fait accompli“, čili za hotovou záležitost. Zmínil se také o možnosti ruské kompenzace ve prospěch Ukrajiny. Jeho výroky byly v příkrém rozporu se zahraniční politikou České republiky. Podle mého názoru radit Ukrajincům, aby si nechali zaplatit za okupaci, je u člověka, který zažil ruskou okupaci v roce 1968 neomluvitelné.

Naprosto nevhodné prohlášení o komandu, které by zabilo severokorejského vůdce Kim Čong-una. Zeman, jako vrchní velitel českých ozbrojených sil, nahlas přemýšlí o zabíjení jako o metodě likvidace protivníků, třebas i novinářů, kameramanů…

Hovory z putyky, kde si pan prezident stěžuje, že vláda zku*vila služební zákon, poučování o tom, co je to v angličtině pussy (pan prezident opravdu neřekl ženské přirození, ale použil peprnější výraz).

2.Často lže nemluví pravdu

Netřeba se vracet k Peroutkovi, stačí připomenout projev po volbách 13.1.2018, kde tvrdil, že ho podporuje i Karel Gott. Ten pak v (nejen)ČT tuto informaci dementoval.

Protože jsem použil v nadpisu příslovce často, měl bych to asi nějak dokumentovat, netřeba se rozepisovat, stačí použít strýčka Googla:

 

3.Nepatřičné vystupování hlavy státu

Prezident by měl být, mimo jiné samozřejmě, morální autoritou. Jenže to, co Miloš Zeman předvádí ve vztahu k úctě k zákonům, k ústavě, je na hranici přijatelnosti. Když se takto může chovat prezident, pak je všechno možné, i já mohu jít za hranu zákona. Nemluvím jen o tom, že někoho urazí a pak se neomluví, či o slovníku pana prezidenta, kdy by jeho pořady měly být vysílány po 22 hodině a s hvězdičkou, mluvím o celkovém dojmu a ten je tristní.

Faux pas při setkávání s politiky, vzpomeňme si třeba na anglickou královnu, či neuvěřitelné slovní výjevy na adresu novinářů. Většinou to dopadne tak, že si všichni oddechneme a jsme rádi, že to nebylo ještě horší.

Miloš Zeman dokáže dokázal být vtipný. Leckdy, především v poslední době, však sklouzává k primitivním bonmotům (přeřízlé aktivistky na Šumavě…)

Někdy mi přijde, že část medailí má Miloš Zeman vyhrazeny pro své kamarády. Opravdu si myslíte, že si Robert Sedláček zasloužil připnout na fleecovou mikinu medaili?  Čím se zasloužil o stát? Tím, že natočil dokument „Miloš Zeman: nekrolog politika a oslava Vysočiny“. Dalo by se pokračovat dalšími jmény, ale nemá to smysl.

Jiný názor je pro pana Zemana těžko stravitelný, možná až nepřijatelný, snad proto nemá rád Moravce a ČT a miluje TV Barrandov a Soukupa. Ringo Čech tvrdí, že Zeman je náš nejlepší prezident. Po těchto slovech jsem si pomyslel, čím že je to Ringo (jinak můj oblíbený slávista) dneska asi sjetý. Někdy mi přijde, že má kolem sebe bandu pochlebovačů, kteří mu nedokáží říci pravdu do očí.

 

4.Viróza je sviňa

Vzpomínáte na vrávorajícího prezidenta nad korunovačními klenoty? Hradní mluvčí to vysvětloval virózou. Ale budiž, přijměme toto vysvětlení, nicméně porovnejte si fotky Miloše Zemana před 5 lety a dnes. Hodně zestárnul a podle mého názoru je na něm vidět minimálně velká únava. Pan prezident by měl skončit a opět objímat stromy na Vysočině. Přeji mu hodně zdraví a dlouhý důchod. V druhém kole voleb proto udělám maximum.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *