Rubriky
Pelmel

Zaspali muži evoluci?

Tento článek vznikl jako reakce na článek Štěpánky Bergerové

Viz: https://bergerova.blog.idnes.cz/c/149047/Zaspali-muzi-evoluci.html

Nejprve bych chtěl nejen Štěpánku informovat, že jsem, při použití její terminologie, chcípák. Článek pana Doležala jsem nečetl, ale myslím si, že to není podstatné. Nejsem jeho milec a to co mě nadzvedlo ze židle nebyl jeho výtvor. I když v jednom se Štěpánkou musím souhlasit, že dříve to ženy opravdu neměly lehké (lehké je eufemismus), nicméně to dříve už je hodně fousaté…

Nikdo přece nezpochybňuje právo ženy prožít si svůj život dle své vůle a vybrat si samečka, kterého opravdu chce. A těch vašich alfa samců chodí po světě přece hodně. Teď jde o to, jestli ten alfa samec bude chtít vás, pokud nebudete spadat do jeho kategorie alfa samičky. Pokud vás odmítne, možná pak napíšete další článek o tom, jací jsou muži chcípáci a jak je alfa samců na světě málo.

Zajímalo by mě, kteří muži chtějí aby jste vy feministky snižovaly své nároky a vybraly si gama samce jen kvůli udržení rodu? Ženy se nechovají jinak než muži (alfa, beta, gama). Dokážete být věrné, stejně tak i promiskuitní. Vybíráte si partnera který vás přitahuje a pokud si náhodou vyberete špatně, přežíváte třeba jen kvůli dětem – stejně jako muži. Jste ovlivněny dětstvím (otcem), prostředím (i když si to možná nepřipustíte) – stejně jako muži.

Podle mého (chcípackého) rozumu opravdu existuje krize rodiny. Žijeme strašně rychle a stále jsme nespokojeni. Místo toho abychom byli vděční za to co už máme, ženeme se stále za dalším mamonem. Nezdravá emancipace žen v tom ale také hraje roli. Žena si neužívá mateřskou a mnohdy se už po šestinedělí vrací do práce. O druhém dítěti nechce ani slyšet, protože by to přece ohrozilo její kariéru. Setkal jsem se i s případem (jsou to naši známí), kdy muž v noci nosí miminko manželce až k prsu, po kojení ho nechá odříhnout a uloží zpět do postýlky. Kdyby měl ve svých prsou mléko, tak by manželku ani nebudil. Po kojení ještě rozumuje, jestli má smysl jít spát, protože v 5 30 vstává do práce. Pro dnešní ženy je mateřská makačka a mnohdy dají přednost kariéře před rodinou (samozřejmě to neplatí o všech ženách). Podle mne to dobře není.

Moje manželka začala chodit před měsícem na částečný úvazek do práce. Druhé dceři je rok a půl, takže jsem na částečné mateřské. Pro mne to není problém, ale sám cítím, že v některých věcech manželku nemohu (a ani nechci) nahradit. Maminka je prostě maminka. Nebo mamulinka, jak říká moje starší dcera. Chápete co chci říci? Nejsme hermafroditi. Žena má v přírodě svůj úkol a muž také. Nebo chcete naklást vajíčka do břišního vaku samce jako to dělají mořští koníci? Možná by pak krize byla vyřešena. Nechci ženám ubírat právo na seberealizaci, ale rodina je přece to nejdůležitější, nebo ne?

Jsem přesvědčen o tom, že nikdo z mužů, kteří byli obdařeni jen špetkou rozumu, nechce plošnou podřízenost a závislost žen. Proč bychom ji chtěli? Žena je pro nás partner, životní partner. I když je to s ženami těžké, bez nich by to bylo ještě těžší. Přeji vám, Štěpánko, ať toho svého alfa samce najdete, ale hlavně pokud ho potkáte, ať jste tou alfa samičkou, pro toho alfa samce a ať máte alfa děti, protože mít beta děti, či dokonce gama děti, to by přece bylo nemilé.

1 komentář u „Zaspali muži evoluci?“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *