Rubriky
SEO

Pokud registrujete svůj web do katalogů, dejte si pozor na rejstrikfirem.cz.

2.10.2015: Chtěl bych říci, že tento článek vyjadřuje můj pohled na věc. Je to pohled subjektivní. Pokud, pane Malý, máte jiný názor, budu rád, pokud svými argumenty přispějete do komentáře. Můžete přidat důkazy, že si vymýšlím a že všechny údaje v tomto článku jsou nepravdivé. Pokud mne důkazy (nikoliv vyhrožováním) přesvědčíte, článek rád smažu, případně upravím.

Dodatek k článku dne 10.6.2012: Pan Malý ve svém, s eufemizmem řečeno, nemravném podnikání pokračuje, pokračuji i já v apelu na jeho mravnost. Pořád věřím, že je to slušný člověk. Pár věcí na vysvětlenou. IP adresa, respektive kliknutí na odkaz v emailu, nemůže být podepsání smlouvy. Třeba mi to nějaký právník vyvrátí, ale pokud by to tak bylo, pak by to byl pěkný chaos. Hackeři by se asi pořádně pobavili. Další důležitý aspekt je záměrné uvedení v omyl. Uvedení v omyl je pachatelovo jednání, kterým předstírá okolnosti, které nejsou v souladu se skutečným stavem věcí. To se stalo. Pan Malý vyhrožuje již několik let, ale nevím o tom, že by někoho žaloval. Myslím si, že velmi dobře ví, že nemá v ruce žádné důkazy. Proto prosím všechny !!!neplaťte!!!

Dodatek k článku dne 5.5.2012: Jelikož skandální jednání pana Malého neutichá, pro všechny, kdo mají problémy, malá rada, jak vyzrát na velkého Malého podvodníka. Možná to nepomůže všem, ale pokud máte IČO, jednoduše a klidně odpovězte na jeho email. V příloze pošlete fakturu na stejnou částku, kterou po vás chce pan Malý, a do emailu napište stejně absurdně jako on, že si objednal vaše služby, objednávku verifikoval kliknutím na odkaz v emailu, že máte archivovanou jeho IP adresu, a že pokud vám on zaplatí za vaše služby, tak vy mu rádi zaplatíte za jeho.

 

Za tímto rádoby katalogem stojí Michal Malý a Vladana Malá. Uvádím tato jména pro případ, že by v budoucnu vymysleli jiný „zajímavý“ způsob podnikání.

V čem spočívá podvod? Většina katalogů má základní registraci zdarma. Pokud si v katalogu objednáte nějakou placenou službu a podepíšete smlouvu, je vše OK. Tito dva vykukové však zasílají faktury i těm, kteří si žádné nadstadardní služby neobjednali. Navíc jsou to registrace třeba několik let staré, takže si na ně ani nepamatujete.

Mnohem sofistikovanější podvod je 14 denní(3 měsíční…) prezentace v katalogu zdarma, která je automatickou součástí prezentace při registraci do rejstříku. Po této době je však zápis placený (při registraci vám to samozřejmě explicitně neřeknou). Tuto „smlouvu“ strvrdíte tím, že v emailu, který vám pošlou, kliknete na odkaz v něm obsažený. Ten, kdo někdy registroval svůj web do katalogu, tak ví o čem mluvím. V domnění, že ověřujete svůj email kvůli platné registraci vašeho webu do free katalogu, podle pana Malého podepisujete smlouvu. Nejhorší je, že i když nic nepotvrdíte, v rejstříku stejně budete a faktura vám přistane ve schránce. Kurvafix! Jak můžou takový lidi podnikat.

Pokud máte strach z pana Malého a uvažujete že zaplatíte, tady je příklad solidní registrace. Každá firma, která podniká lege artis, a to pan Malý opravdu není, by měla postupovat podobně.

Váš eshop bude zřízen za těchto podmínek:

Prodejna na doméně třetího řádu jmeno.eshop.cz
Zřízení a 2 měsíce provozu ZDARMA
Po skončení tohoto období přechází vaše služba AUTOMATICKY DO PLACENÉHO REŽIMU.
Pokud však neuhradíte výzvu k zaplacení, bude vaše služba ESHOP zrušena.
Společnost ESHOP nebude vůči vám uplatňovat žádné pohledávky vyplývající z užívání této služby.

Nejsem právník, ale myslím si, že jednání pana Malého je záměrné uvedení v omyl, neboli podvod a tudíž vás nikdo nemůže nutit zaplatit fakturu, či vám dokonce v emailu vyhrožovat. Našel jsem na internetu stránku pana Chovančíka, který organizuje hromadnou žalobu a velmi vážně uvažuji, že se připojím. Stránku najdete tady.

Dovětek

Po komunikaci s panem Malým jsem dospěl k názoru, že je duševně nemocný. Možná by jsme neměli podávat hromadnou žalobu, ale spíš se hromadně složit na nějakou psychoterapii.

Dnes jsem se dozvěděl, že POLICIE případ odložila. Pan Malý tedy žádný trestný čin nespáchal (mravnost se v tomto případě nehodnotí) a mně nezbývá, než mu poblahopřát a jako bývalému poslanci popřát hodně zdaru v podnikání.


Ducky napsal:

Předtím, než mu dáte na kokos, zkuste ho ignorovat. Neodpovídejte na emaily, fakturu samozřejmě neplaťte, prostě ho vymažte. On z vašeho života zmizí.

 

Sulislava napsala:

Jak tak čtu reakce lidí, které obtěžuje firma Topinternet – pan Malý, který ale nikdy nikde neuvede své telefonní číslo, aby bylo možno s ním mluvit přímo, mám obavy, že podobní lidé si můžou dělat co chtějí. Policie je zahlcena podvody velkého formátu a politickými skandály a na řadové občany kašle.Podvody firmy Topinternet už byly zveřejněny v TV, ale pokračují dál. Už začínám chápat, když naštvaní lidi dopadnou takového zmetka a uvláčí ho za autem – co jiného také zaslouží? Co s ním, když se nestydí podvádět a okrádat lidi, obtěžovat je fakturami a e-maily,- neměla bych s ním slitování, on ho také nemá. Chytit, umlátit – nic jiného nepomůže.

 

Ducky napsal:

Jak už jsem psal v článku, pan Malý je (s použitím eufemizmu) zvláštní člověk. Nevím jestli jste objevil tuto stránku https://www.chovancik.cz/2009/07/12/pripojte-se-jednoduse-k-hromadnemu-trestnimu-oznameni-na-podvodne-jednani-wwwrejstrikfiremcz-michal-maly-vladana-mala-topinternetcz-topinternet-sro/ Na stránkách pana Chovančíka se dozvíte, že tuto kauzu přebírá Občanské sdružení Společná obrana. Obracejte se tedy přímo na jeho předsedu Davida Ondrejkoviče – e-mail: ondrejkovic@klikni.cz. Doporučuji vám se připojit, aby se už něco podobného neopakovalo.

pk75 napsal:

S firmou TopInternet mám zcela stejné katastrofické zkušenosti. Uháněli mě o zaplacení faktury už před rokem. Zatím se naše elektronická korespondence vyostřila do roviny výhružek. Co mám s těmi podvodníky dělat? ohánějí se jakousi 5 let starou smlouvou (chtějí zaplatit až nyní po 5-ti letech). Přitom o žádné uzavřené placené smlouvě nevím!! Existuje na tohoto podvodníka pana Malého řešení? Mimochodem kdysi zastupoval firmu Alvision, kterou nechal kvůli vyostřené situaci kvůli (čemu asi?) podvodům přetransformovat na TOP INTERNET a zvesela pokračuje ve svém podvodném podnikání dále. Je na něj řešení?

Petr Staněk napsal:

Plně souhlasím, že by pan Malý s ženou měli naštívit lékaře, jen si myslím, že by místo třicetikorunového poplatku dostal lékář fakturu. To je prostě realný svět pacienta p. Malého…

Martin Petreje napsal:

Dobrý den, jmenuji se Martin Petreje, jsem jednatelem společnosti Internet Top s.r.o. sídlící v Chrudimi. Dlouho jsem přemýšlel, zda se budeme za naší společnost vyjadřovat k aktivitám společnosti TOPINTERNET a dospěl jsem k názoru, že už je toho asi opravdu moc!!! Asi se každý při našem názvu společnosti pozastaví nad podobným názvem nechvalně známe firmy TOPINTERNET. Jsme společnost která se na trhu pohybuje již 6 rokem tj založení naší společnosti bylo 8.července 2003 a snažíme se propojovat informace pro školy, děti a rodiče. Můžu Vám říct, že první reportáž v mediích o podvodném jednání firmy TOPINTERNET byl pro nás všechny v naší společnosti šok!!! Ne jen podobně zvoleným jménem TOPINTERNET, které bylo registrováno až 14.března 2007 tj. skoro 4 roky po nás, (a opravdu nechápu jak může naše justice něco podobného povolit), ale i v podobnosti provedení jejich fakturace (používají stejný účetní program jako my), tak i v podobnosti jedné z forem zaměření jejich podnikání – tzv. rejstříku firem. Asi nemusím nikomu dlouze vysvětlovat co následovalo v řadách našich stávajících i potencionálních klientů po odvysílání reportáže na společnost TOPINTERNET. Je pro nás velmi nepříjemné každému vysvětlovat (a to ať už z okruhu blízkých nebo zákazníků) že s touto společností opravdu nemáme nic společného. Jelikož si své firemní jméno každý těžce buduje a my jsme na něm dřeli opravdu poctivě a dlouho, je pro nás tato „náhodná shoda“ velmi nepříjemná. Sami zvažujeme jaké právní kroky podnikneme proti společnosti TOPINTERNET z důvodu poškozování dobrého jména naší společnosti. Já osobně budu jedině rád, pokud dojde k rychlému a transparentnímu vyřešení celé situace. S pozdravem Martin Petreje.

Anonym napsal:

Dopisuju si s p.Malým téměř každý den a je to docela zajímavá uklidňující záležitost. Reaguje na fakta jejich popřením a v pozadí vidí jen a jen peníze , takže podvodník .

 

15 reakcí na „Pokud registrujete svůj web do katalogů, dejte si pozor na rejstrikfirem.cz.“

Dobrý den náhodou jsem narazil na vaše komentáře ohledně společnosti TOPINTERNET a musím zareagovat jelikož mě p. Malý obtěžuje už více jak rok svými praktikami o zaplacení faktury za něco co jsem si nikdy neobjednal a to ještě ke všemu od r.2006 kdy jsem ani počítač neměl.Chtěl jsem na něho sehnat kontakt ať ho mužu ústně upozornit, a našel jsem tyto informace, které mě doslova dostaly.Takže moje následná reakce na email bude nulová.Děkuju za rady.

Zdravím, také mně už třetím rokem obtěžuje TopInternet, teď už přišla výhrůžka, pokud nezaplatím tak mi přijde od soudu platební příkaz, čehož jsem se zalekl a začal hledat na netu, jestli s tím nemá také problémy a ejhle našel jsem mnoho diskuzí, tak snad se není čeho obávat.
Děkuji, že se o tomto podvodníkovi veřejně píše.

Dobrý den, s panem Malým si píšu, už nějakou dobu a neustále mele to svoje. No vzhledem k tomu, že podle té jeho smlouvy je tam Dodavatel uvedený AIVision s.r.o. a ne nějaký TOPinternet je asi bezpředmětné s ním o něčem diskutovat. On sice tvrdí, že nám to bylo oznámeno, že se mění vlastník pochopitelně jak on tvrdí e-mailem. A ohání se opět potvrzujícím e-mailem s IP adresou.
nic jiného v ruce nemá. Dále jsme si všiml, že má v obchodním rejstříku třikrát změněno sídlo firmy a je zvláštní, že na těch proformafakturách je ta poslední platná adresa i když je to proformafaktura z roku 2008 kdy měl jinou adresu sídla apod. A potom ještě je hodně zarážející, že začal posílat faktury až cca po 4 letech což by asi normální podnikatel těžko udělal. Ono je to už většinou po třech letech promlčené. A dále také on sám tu údajnou smlouvu nedodržuje. Změnil mi udáje aniž bych o to požadál což je porušení smlouvy a taky je ve smlouvě napsáno že nebude-li částka uhrazena po upomínce bude zápis z katalogu odstraněn. Což taky nějak nerespektuje. Já mu asi pošlu neurol dogmatil i jiné přípravky pro nevyrovnané lidi. Takže i kdyby nakrásno ta smlouva byla platná tak on sám ji porušil několikrát. Krom toho jsme si veškerou korespondenci od firmy TOPinternet dali jako nevyžádanou takže vlastně porušeje zákon.

Pan Malý zase tlačí na pilu. Už jsem myslel, že je od něj pokoj a ejhle. Dopis s fakturami a maily si mě zase našly….

Jen by mě zajímalo. Údajně jsem se registroval v roce 2004.
Mám platit ale až roky 2008, 2009, 2010. Co ty roky do 2008? Ty jsem měl asi grátis 🙂

I mně přišly opět „proforma faktury“ za léta 2008 až 2012 a i já jsem se měl údajně registrovat jakýmsi e-mailem již v roce 2004. Nikdy jsem mu nic nezaplatil a naštěstí nemá moji platnou e-mailovou adresu, takže mně otravuje život jen jednou ročně, jako právě dnes, kdy jsem opět hledal na internetu, v jaké fázi je tato kauza. Doufám, že nebude jednou mezi amnestovanými vězni!

to já mám platit faktury za 2008,2009,2011,2012..asi mě nechali na rok 2010 trochu oddechnout..mj.jsem registrován také od roku 2004, ale tč.pod AiVision(což je také p.Malý)

Pan Michal Malý má nyní na mnoha internetových stránkách nezanedbatelnou reklamu. Tato reklama sice příliš pozitivní není, nicméně neříká téměř nic zajímavého, zcela stejně jako „prezentace“ firem, které vytváří a následně za ně fakturuje. Myslím, že tímto způsobem si svou reklamu pan Malý přímo objednal a svůj souhlas s vývojem a tvorbou stránek pro reklamu pana Malého opakovaně stvrzuje zasíláním jakýchsi faktur a dopisů lidem či firmám. Sám tímto tedy předvádí, že vytvoření prezentace není službou zdarma. Zasíláte také panu Malému a firmě TopInternet faktury za již dlouhou dobu vytvořené prezentace? Tyto kolektivně vytvořené prezentace pana Malého a firmy TOPINTERNET jsou na rozdíl od těch co pro vás vytvořil pan Malý, pravidelně aktualizované a mnohem delší, poutavé a nestereotypní. Myslím tím, že jsou mnohem kvalitnější a tedy částka k fakturaci by měla být i adekvátně vyšší.

Vaše jméno, název firmy, adresa

TopInternet s.r.o.
Doudlebská 1046/8
PSČ: 140 00 Praha 4

Email: mail-support@topinternet.cz

Věc: Deklarace neplatnosti smlouvy

Vážení,

Nejsme si vědomi toho, že bychom s Vaší společností uzavírali jakýkoli smluvní vztah obsahující placené služby. Naopak jsme nabídku placených služeb z Vaší strany v minulosti výslovně odmítli a to například dne (datum).

Z procesní opatrnosti Vám však oznamujeme, že jakýkoli smluvní vztah s Vaší společností pokládáme za absolutně i relativně neplatný od samého počátku.

Důvodem je především to, že jste se nás, stejně jako mnoho jiných subjektů v ČR evidentně pokusili uvést v omyl, zjevně za účelem vašeho neoprávněného obohacení. Vaše praktiky jsou již díky médiím dostatečně známy, s řadou obdobně poškozených jsme v kontaktu, takže v žádném případě nejste oprávněni domáhat se jakékoli ochrany takovéhoto smluvního vztahu, který porušuje zásady poctivého obchodního styku.

Je nám známo, že jste si dobře vědomi toho, že jsme nikdy neměli v úmyslu uzavřít kontrakt, který popisujete a z něhož požadujete plnění a také to, že jste se velmi pečlivě snažili, abychom tento úkon učinili v omylu.

Vaše jednání považujeme za nezákonné a vaše požadavky za zcela neoprávněné. Pokud tvrdíte cokoli jiného, považujeme to pouze za váš právní názor – pro nás zcela nezávazný.

Toto naše stanovisko je definitivní a nemáte jakoukoli šanci na něm cokoli změnit. Pokud se pokusíte prohloubit škody, které jste nám svým jednáním doposud způsobili, využijeme všech prostředků k účinné a aktivní obraně.

Zároveň vás vyzýváme, aby jste okamžitě ukončili jakoukoli prezentaci našich údajů na vašich webových stránkách, neboť uvádění našeho jména ve spojitosti s Vaší společností nás poškozuje díky velmi negativnímu jménu, jaké má vaše společnost v naší zemi.

Tímto považujeme věc za zcela vyřízenou a nepřejeme si z Vaší strany žádnou další korespondenci.

V…….. dne………. 2012 podpis

Dobrý den,
deklarace neplatnosti stažená ze stránek pana Ondrejkoviče nemá jako jednostranné subjektivní prohlášení oporu v zákoně a nijak neruší uzavřený smluvní vztah. Pokud Vám pan Ondrejkovič tvrdí opak, pak to bude zřejmě tím, že není advokát a nemá právní vzdělání.

POZOR! Už i pan Malý zavítal na naše stránky a poučuje nás o zákonech, vzdělání a zřejmě i mravnosti. Hmmm. Ještě nám něco napíšete? Prosíííím, napište ještě něco pane Malý, třeba něco o soudu.

Alebo nech radsej napise o tych platobnych rozkazoch, ktore uz takmer 10 rokov chysta. :-))))
Alebo zeby chystal iba napisat o napisani, ze posle platobne rozkazy< Kokso, ja sa bojiiiiiiim. :-)))))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *